logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

ULTIMA ORA: CS Marmaţia - Unirea Dej 1-2 (0-0) PDF Imprimare Email 889 Afişări
Vineri, 30 Aprilie 2010 09:42

ULTIMA ORA: Dupa ce Unirea Dej a deschis scorul in minutul '79 prin Gavrus, meciul a devenit plin de emotii si tensiune pe final. Sighetenii egaleaza in minutul '90 prin Lazar, iar echipa din Dej marcheaza din nou in minutul '91prin acelasi Gavrus si stabileste scorul final.

CS Marmaţia - Unirea Dej 1-2 (0-0)!

În cadrul etapei cu numărul 27 din liga a III-a, seria a şasea,  CS Marmaţia Sighet va întâlni astazi cu începere de la ora 17.00 pe teren propriu,  Unirea Dej. Meciul îl va avea la centru pe sătmăreanul Erin Kegyeş, ajutat la cele două margini de Aurel Moldovan şi Miklos Mozes, ambii din Tg. Mureş, iar observatori vor fi Aurel Daicu din Suceava şi Dan Jiga din Bistriţa.

Fără nici o victorie în cele nouă etape care au trecut de la debutul returlui, CS Marmaţia se află pe locul 17, cu 19 puncte având un singur obiectiv: îndeplinirea baremului. Pentru acest lucru sighetenii mai au nevoie de 6 puncte, trei dintre acestea le vor primi cu siguranţă după disputarea etapei a 32-a, etapă în care au programată întâlnirea cu Turul Micula, echipă care s-a retras însă din campionat, în retur, astfel toate formaţiile câştigă la masa verde, 3-0 întâlnirile cu sătmărenii.

CS Marmaţia aleargă însă în continuare după obţinerea celorlalte trei puncte, lucru care pare foarte dificil. Sighetenii nu au reuşit să obţină nici un punct în returl campionatului, părăsind terenul învinşi în fiecare din cele nouă meciuri disputate în partea a doua a Ligii a treia.

Şi partida de astazi se anunţă dificilă pentru CS Marmaţia care va alinia din nou la start echipa a doua, formată în cea mai mare parte din juniori care vor avea misiunea de a obţine puncte în faţa unei echipe care luptă pentru evitarea retrogradării. Unirea Dej se află pe locul 13 cu 34 de puncte şi cu siguranţă nu îşi permite să piardă meciul.

Sursa: SportLocal.ro