-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

FC Marmatia - Gloria II Bistrita 2-1 PDF Imprimare Email 898 Afişări
Scris de Adi Oros
Sâmbătă, 13 Februarie 2010 08:06

Vineri 12.02.2010 de la orele 13:00 s-a disputat meciul de fotbal dintre echipele FC Marmatia Sighet si Gloria II Bistrita. Meciul s-a disputat pe un teren partial acoperit de gheata si apa, echipa sigheteana reusind totusi sa domine meciul aproape in totalitate. La pauza scorul a fost de 2-0 pentru FC Marmatia, golurile fiind marcate de Filimon in minutul 18 si de Szabo in minutul 20. In repriza a doua echipa oaspete a redus din handicap inscriind un gol in urma unui corner la poarta sighetenilor in minutul 75.

FC Marmatia rateaza sansa de a duce scorul la 3-1 in minutul 85 cand acelasi Filimon scapa singur cu portarul, il depaseste dar mingea se opreste in apa.

Scor final FC Marmatia- Gloria II Bistrita 2-1.

Brigada de arbitri: Bogdan Bilasco la centru, Luca Perta si Ionel Gaborean la cele doua tuse.

Aceste informatii ne-au fost oferite de catre domnul arbitru Bogdan Bilasco, un sustinator din umbra al sportului in general si un prieten apropiat al echipei Sighet-online. Ii multumim pe aceasta cale pentru tot ceea ce face pentru noi si pentru sport.