logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

CS Marmatia 96 Sighet - Avantul Reghin 3-1 (0-0) PDF Imprimare Email 1101 Afişări
Scris de Sighet Online
Vineri, 23 Octombrie 2009 16:51

Azi, cu incepere de la ora 15, a avut loc partida de fotbal din etapa a 11 -a a Ligii a treia de fotbal, seria a sasea, dintre CS Marmatia 96 Sighet si Avantul Reghin. CS Marmatia a obtinut prima victorie pe teren propriu, eveniment mult asteptat si dorit. Dupa ce in prima repriza n-au reusit sa faca diferenta pe tabela de marcaj, sighetenii au marcat primul gol in minutul 56 prin Ignat, dupa care au majorat scorul la 2-0 prin Ghinda in minutul 68. Fotbalistii din Reghin au redus din diferenta in minutul 75 prin Sorlea, insa ultimul cuvant l-au avut sighetenii care au marcat pentru 3-1 in minutul 85 prin Berki. Partida de fotbal a fost condusa de satmareanul Ervin Kegyes la centru, ajutat la cele doua margini de Constantin Por, de asemenea din Satu Mare si de Mihai Ungur din Bistrita. Observatori au fost delegati Ion Zare din Oradea si Laurentiu Borsan din Cluj Napoca.

CS Marmatia 96 a ajuns pe locul 15 (fiind penalizata cu 3 puncte), meciul urmator urmand sa-l joace in deplasare la Sibiu.