logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Fotbal. Liga a III-a. Seria a VI-a. CS Marmatia - Gloria II Bistrita 1-5 (0-1) PDF Imprimare Email 957 Afişări
Scris de Dani Godja
Vineri, 02 Octombrie 2009 16:13

Astazi, de la ora 15, s-au disputat jocurile etapei a 7-a din Liga a III-a, seria a VI-a. Marmatia Sighet a primit vizita echipei Gloria Bistrita II, reusind sa piarda meciul in fata acestora cu scorul de 1-5. Dupa meciul castigat etapa trecuta in deplasare, asteptarile erau foarte mari de la jucatorii antrenati de Vasile Oana si Attila Ghinda, insa acestia au pus garda jos in acest meci. Dupa ce prima repriza s-a terminat cu scorul de 0-1, a urmat o repriza secunda dezastruoasa pentru sigheteni. In cele sapte etape disputate pana acum, sighetenii n-au reusit decat doua victorii in deplasare si doua rezultate de egalitate pe teren propriu.

Nu doresc sa scriu mai mult despre acest meci de fotbal, considerand ca scorul vorbeste in locul meu.