logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

CSS Sighet a pierdut in ultimul minut meciul cu U Mobitelco Cluj PDF Imprimare Email 916 Afişări
Scris de Adi Oros
Luni, 17 Octombrie 2016 09:35

In meciul disputat ieri acasa contand pentru Campionatul National de baschet U16, in compania celor de la U Mobitelco Cluj Napoca, echipa de baschet a CSS Sighet a pierdut cu scorul de 77-80. Desi a inceput meciul in forta, reusind la un moment sa conduca la o diferenta de 12 puncte in primul sfert, pe tabela de  scor in dreptul oaspetilor figurand cifra 0, sighetenii au inceput sa piarda din viteza si concentrare, oaspetii recuperand incet-incet puncte, iar in ultimul minut al partidei clujenii au intors scorul in favoarea lor.

Elevii lui Emil Kosztelnik sunt doar la inceput de drum, mai au multe meciuri in grupe, exista cale de recuperare a punctelor pierdute, baietii sunt dornici sa ajunga cat mai sus in clasament la final de campionat, deci sanse exista. Sta doar in puterea lor sa le fructifice.

Felicitari echipei si antrenorului pentru jocul efectuat!

Duminica 22 octombrie, echipa de volei a CSS Sighet va juca acasa impotriva echipei similare din Oradea. Locatie - sala de sport de la Liceul Tehnologic Forestier, ora inca nu este fixata. Va vom comunica ora inceperii meciului.