logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Baschet U16 - Echipa CSS Sighet a castigat in meciul de acasa cu U Mobitelco Cluj PDF Imprimare Email 792 Afişări
Scris de Adi Oros
Duminică, 24 Ianuarie 2016 21:21

In meciul disputat azi acasa, echipa de baschet U16 a CSS Sighet a reusit sa invinga echipa similara a U Mobitelco Cluj, dupa 4 reprize aprig disputate. Meciul a inceput ca unul foarte strans, cu schimbari de posesie frecvente, atacuri fulgeratoare de ambele parti, scoruri foarte apropiate, dar si cu putina nesiguranta si neatentie a echipei sighetene, nici clujenii nefiind mai presus. In urmatoarele reprize CSS Sighet a reusit sa se detaseze la scor si a pastrat conducerea pana la finalul partidei, nedand nici o sansa clujenilor in a castiga meciul.

Scorul final a fost 58-51, intr-un meci care a contat pentru Campionatul National de Baschet U16.

Sursa: css-sighet.ro