logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Baraj pentru Liga a III-a. Adio, promovare: Unirea Valea lui Mihai – CS Marmatia Sighetu Marmatiei 5-0 (1-0) PDF Imprimare Email 1745 Afişări
Miercuri, 15 Iunie 2011 18:54
Pe Stadionul Municipal din Zalau, maramuresenii de la CS Marmatia Sighetu Marmatiei au disputat in aceasta seara meciul de baraj pentru promovarea in Liga a treia de fotbal. Adversarii lor au fost bihorenii de la Unirea Valea lui Mihai.

In prima repriza, sighetenii nu au jucat absolut nimic, bihorenii fiind cei care au controlat jocul si au avut cateva ocazii de a marca. De altfel, acest lucru l-au reusit in minutul 30, cand Popa a trimis mingea in poarta maramureseana in urma unei centrari primite dintr-o lovitura de colt. Golul doi al bihorenilor este marcat de Szalai in minutul 50. Trei minute mai tarziu, Iambor face 3-0, iar in minutul 63 sigheteanul Vasile Balea introduce mingea in proprie poarta si scorul devine 4-0. Sarasz face 5-0 in minutul 75.

Meciul a fost condus la centru de Vasile Rodina (Zalau), ajutat la cele doua tuse de Andrei Filip (Zalau) si Danut Costea (Satu Mare). Observatori FRF: Dan Jiga (Bistrita Nasaud) si Iosif Vigu (Satu Mare).

CS Marmatia a intrat in urmatoarea formula: Ionut Moldovan – Sorin Perta, Remus Trif, Vasile Balea, Florin Filimon, Gabriel Sel, Adrian Stef, Cosmin Marincean, Ioan Taraskozi, Ioan Chindris si Marius Bota. Rezerve: Botis – Jako, Bizau, Horvath, Balasz, Chira si Canta.