logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Tenismanul Vlad Onita din Sighet, in semifinalele unui turneu din Brasov PDF Imprimare Email 1068 Afişări
Luni, 30 August 2010 15:51
Recent, la Brasov s-a desfasurat turneul open de tenis dotat cu Cupa Consiliului Judetean la care Sighetu-Marmatiei a fost reprezentat de jucatorul Vlad Onita. Desi a avut o evolutie foarte buna, jucatorul Clubului Sportiv Scolar Sighet, antrenat de profesorul Eugen Mihaljek, a fost  dezavantajat de faptul ca, desi e de categoria copii, a fost nevoit sa evolueze la o categorie superioara. Chiar si asa, Vlad Onita a reusit sa ajunga pana in semifinale la simplu, unde a reusit sa obtina o frumoasa victorie cu chiar castigatorul concursului, iar la dublu a ajuns in finala.