logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

FOTBAL. Lapusul Tg. Lapus - Marmatia Sighet 4-2 (1-0) PDF Imprimare Email 1053 Afişări
Sâmbătă, 17 Iulie 2010 22:30

Meciul a fost la discretia lapusenilor, care s-au impus lejer in fata sighetenilor de la Marmatia Sighet. La inceputul primei reprize, sighetenii au dat de inteles ca au jucat in liga a treia si au incercat de doua ori poarta aparata de Filip.

Dupa niciun sfert de ora, lapusenii au pus stapanire totala pe joc si au si reusit sa marcheze prin Cosma, inainte de pauza de hidratare.

In repriza secunda, la carma jocului au fost tot lapusenii, care au marcat prin acelasi Cosma, culmea tot inainte de pauza de hidratare.

Tot lapusenii rateaza ocazii incredibile, care puteau ridica scorul. Cu zece minute inainte de final, sighetenii se trezesc. Perice profita de o balbaiala in apararea lapusenilor si marcheaza.

Jucatorii Marmatiei pun in pericol poarta Lapusului de inca doua ori in decurs de trei minute. Din pacate pentru ei, Miklos marcheaza cu cinci minute inainte de finalul jocului. Sighetenii nu se lasa si reusesc sa marcheze cu un minut inainte de finalul jocului. Prea tarziu, si Lapusul Tg. Lapus se califica in faza a doua a Cupei Romaniei editia 2010/2011.

Marmatia 96 Sighet: Ionut Moldovan – Gabriel Sel, Vasile Mascaliuc, Vasile Balea, Robert Ghinda (Nicolae Racz), Sorin Perta (cpt), Ioan Chindris (Cosmin Deac), Ionut Sabadas, Jean Perice, Florin Ona, Florin Mich. Delegat: Gheorghe Pop.
Au marcat: Gabriel Cosma 22’, 67’ si 90’, Mihai Miklos 85’ respectiv Jean Perice 81’ si Florin Mich 89’.

Articol integral in Emaramures.ro

NOTA: Televiziunea eMaramures a inregistrat si va transmite integral aceasta partida de fotbal. duminica 18 iulie, cu incepere de la ora 15.30. Din pacate, UPC Sighet nu transmite - din considerente pe care noi nu le putem intelege - acest post de televiziune de interes pentru maramureseni, insa cei interesati pot receptiona online AICI postul de televiziune EmaramuresTV