-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Pompierii militari sigheteni sunt buni la fotbal-tenis PDF Imprimare Email 1004 Afişări
Scris de Sighet Online
Duminică, 27 Iunie 2010 18:19
Pe durata acestui sfârşit de săptămână, pe terenul de sport al inspectoratului, s-a desfăşurat etapa pe unitate a Campionatului de fotbal- tenis “Cupa A.S.P.R.“, ediţia 2010. Cei mai pricepuţi pompieri la acest sport, calificaţi după meciurile desfăşurate în perioada precedentă în subunităţile din judeţ, s-au întrecut pe durata mai multor ore şi seturi.

După partide viu disputate, cu faze de mare abilitate tehnică şi angajament, arbitrii au consemnat următorii câştigători:

La simplu- locul întâi a fost ocupat de lt.col. Ovidiu Moldovan, comandantul Detaşamentului Sighetu Marmaţiei, pe locul doi s-a clasat sg.maj. Cristian Sabău, de la reşedinţa inspectoratului, iar pe locul trei, plt.adj. Radu Mureşan, de la Garda de Intervenţie Şomcuta Mare.

La dublu, întrecerea a fost câştigată de cuplul slt. Vasile Pop- sg.maj. Frank  Nguyen, urmat, în ordine de  echipele sg.maj. Norbert Szepi- sg.maj. Ovidiu Rus şi lt. Nicuşor Miclăuş- plt.adj. Radu Mureşan.

Primii clasaţi s-au calificat la etapa interjudeţeană, care se va desfăşura în perioada următoare la Satu Mare.

Sursa: Purtător de cuvânt ISU Maramures