logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

BC Olimpic 1 Sighet - locul 8 la CN de Babybaschet PDF Imprimare Email 932 Afişări
Scris de Sighet Online
Duminică, 20 Iunie 2010 21:32

În perioada 13-19 iunie s-a desfăşurat, la Braşov, Campionatul Naţional de Babybaschet, la care BC Olimpic a participat cu nu mai puţin de cinci echipe, una la feminin şi patru la masculin.

La fete, BC Olimpic Baia Mare a încheiat pe locul 12, iar la băieţi poziţiile în clasament ale echipelor noastre au fost următoarele: BC Olimpic 1 Sighet - locul 8, BC Olimpic 1 Baia Mare - locul 14, BC Olimpic 2 Sighet - locul 24 şi BC Olimpic 2 Baia Mare - locul 33. Menţionăm şi un rezultat individual: Husti George de la BC Olimpic 1 Baia Mare a obţinut locul 3 la concursul "Coşul de aur", înscriind 26 de coşuri din 30 de aruncări.

BC Olimpic a fost felicitat pentru numărul mare de participanţi (cinci echipe), pentru modul frumos în care sportivii noştri s-au prezentat la acestă competiţie, fiind cea mai plăcută surpriză a turneului din acest an.

Totodată a avut parte şi de cea mai mare şi frumoasă galerie dintre toate participantele la acest turneu
Îi felicităm pe toţi copiii, părinţii şi antrenorii şi le dorim succes în continuare ... şi la mai mare!!!

Rezultatele echipelor maramuresene le găsiţi AICI.

Sursa: bcolimpic.ro