logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --


SPORT
Cupa Maramuresului la tenis de camp PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Sâmbătă, 14 Iulie 2018 07:00

Pe parcursul mai multor zile au avut loc meciurile din cadrul competiției dotate cu "Cupa Maramureșului ". Au participat un număr foarte mare de tenismeni ce au fost repartizați pe mai multe categorii de vârstă începând de la copii și juniori pana la seniori.

La primele categorii sau evidențiat : Dulugea Razvan, Maier Alexandru, Petrovan Alexandru, Hritu Vlad, Mesaros Mark, Nistor Cristopher, Maier Razvan, Tivadar Alessandro, Oros Carla, Roșu Alexia, Rusneac Vanessa, Codrea Nicola  și alții.

La seniori competiția s-a desfasurat in proba de dublu pe doua categorii: sub 100 ani și peste 100 ani. La categoria peste 100 ani locul l a revenit dublului Ardelean Ioan/Ster Romulus urmați de Csillik Zoltan / Monlar Csaby și de perechea Stefan Menandru /Sebesteyn Vasile.

La categoria sub 100 ani concursul a fost câștigat de GavallerAdrian /Costin Marius care au dispus în finala după un meci atractiv de dublul Szollosy Gheorghe /Star Rudy.

Locurile lll au fost ocupate de perechile Csillik Zoltan/Muntean Kristen și de Lenghel Adrian /Timiș Silviu.

Citeşte mai mult...
 
Minibaschet Mangalia 2018 PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Luni, 09 Iulie 2018 16:15

 
Program 9-10 iulie 2018 – Baia Mare Beach Volley PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Luni, 09 Iulie 2018 14:24

După succesul avut în 2017, beach volley-ul revine în forță pe plaja de la munte pentru al doilea an consecutiv. 27 de echipe  se vor întrece pe parcursul a două zile pentru titlul de campioni a celei de-a doua ediții Baia Mare Beach Volley Challenge.

În cadrul turneului vor avea loc atât competiții la categoria masculin (15 echipe) cât și la categoria feminin (12 echipe).

Turneul feminin va avea 4 grupe după cum urmează:

        • Grupa I: Pintea&Rednic, Not fast but furious și Dabo 5

        • Grupa II: Mini Max, Dabo 4 și Sighet 1.

        • Grupa III: Extrem, CSM și Sighet 2.

        • Grupa IV: Joanele, Dabo 3 și All for one.

Turneul masculin se va desfășura în sistem tablou și vom avea ocazia să vedem în teren următoarele echipe: CRS Oradea, Dreamteam, Nisip-Soare, Jupânii, Absolut, Dabo1, Dabo2, BxB, Braconierii, Marian Feru, Lucky7, Vulturii, Fără Zahăr, Mintonete și Serus.

Luni, 10 iulie 2018

Citeşte mai mult...
 
Festivalul National de MiniBaschet - BT a incheiat sezonul intrecerilor juvenile interne PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Luni, 09 Iulie 2018 14:20

113 echipe, 6 zile de intreceri, 500 de meciuri si peste 1400 de copii fericiti. Asa se poate rezuma in cifre Festivalul National de MiniBaschet “Banca Transilvania” - Mangalia 2018. 

Ultima intrecere baschetbalistica juvenila a sezonului competitional intern s-a desfasurat pe cele doua baze sportive din Mangalia, unde - de cativa ani - se desfasoara competitiile estivale de babybaschet si minibaschet: “Ion Banescu” si “Pescarus”, acolo unde soarele a fost mai generos cu participantii decat in saptamana precedenta, cativa stropi de ploaie stand in calea intrecerilor doar la miezul zilei de joi. Asa se face ca tinerele talente baschetbalistice sub 12 ani au putut sa-si etaleze calitatile individuale si spiritul de echipa, micutii fiind incurajati atat de antrenorii lor, cat si de numerosii parinti care au asistat la intreceri.

Pe langa intrecerea propriu-zisa a echipelor din intreaga tara, festivalul a inclus si o competitie individuala, destinata celor mai buni marcatori. Au participat peste 40 de copii, iar castigatorii premiului “Cosul de Aur” au fost desemnati:

FEMININ: Justina Pano-Cardas (LPS CSU Pitesti), Natalia Ene (CSS Sibiu), Greta Nemes (CSS Sf. Gheorghe), Ella Hobaj (CSS Gheorgheni), Stefania Tiron (CSS-BCN Ramnicu Valcea)

MASCULIN: Luca Popovici (ABC Leii Bucuresti), Sorin Valu (AS BC Fan Baschet Mov Otopeni), Mihai Kindiris (Lions 2 Craiova), Matei Puicu (BC Slam Alb Bucuresti), Raul Mitrache (CSS 1 Medias)

Rezultatele complete ale Festivalului National de MiniBaschet “Banca Transilvania” - Mangalia 2018 pot fi vizualizate accesand urmatoarele link-uri pentru Feminin si Masculin.

Citeşte mai mult...
 
ACS Eko Sighet este prezenta la CN de minibaschet de la Mangalia PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Joi, 05 Iulie 2018 15:12

Clubul de baschet feminin ACS EKO SIGHET - antrenor Villand Albert, a reusit o performanta extraordinara, reusind sa castige toat cele 8 meciuri pe care le-a jucat in grupa B.

Prezenta la Campionatul National de mini baschet din Mangalia, a reusit pana în momentul de fata sa obtina 5 victotii din tot atatea jocuri jucate împotriva unor echipe din Bucuresti,Cluj Napoca,Sibiu,Brasov si Sfantu Gheorghe. Rezultatele jocurilor fiind urmatoarele: ACS EKO SIGHET-ACS VILIS BUCURESTI 41-2 CSS SIBIU-ACS EKO SIGHET 11-33 ACS EKO SIGHET-CHAMPIONS CSS 6-2BUCURESTI 48-6 ACS EKO SIGHET-ACS GALACTICA CLUJ NAPOCA 44-14 NBS CLUJ NAPOCA-ACS EKO SIGHET 5-52 Ne dorim ca la finalul campionatului sa avem doar victorii,aratand in acest fel ca orasul nostru are performanta,rezultate si in baschetul feminin. Felicitarile mele întregii echipe pentru rezultate si mult succes pentru jocurile viitoare.

 

Ultima actualizare Luni, 09 Iulie 2018 14:18
 
Minibaschet Mangalia 2018 - live PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Joi, 05 Iulie 2018 07:43

 
Festivalul National de minibaschet - Mangalia 2018 PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Miercuri, 04 Iulie 2018 15:26

 
Minibaschet Mangalia 2018 - live PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Marţi, 03 Iulie 2018 10:29

 
Babybaschet Mangalia 2018 - live PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Vineri, 29 Iunie 2018 07:36

 
Babybaschet Mangalia 2018 - live PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Joi, 28 Iunie 2018 07:07

 
Babybaschet Mangalia 2018 - live PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Marţi, 26 Iunie 2018 09:46

 
Babybaschet Mangalia 2018 - live PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Luni, 25 Iunie 2018 10:37

 
Festivalul de babybaschet - sesiunile 1 si 2 luni 25 iunie 2018 PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online   
Luni, 25 Iunie 2018 09:11
Terenul Ora Categorie Berger A Echipa A Scor A Scor B Echipa B
        Etapa 1 - Luni 25.06.2018      
1 8:15 BBM A1 - M CS Steaua Magic 2008 Bucuresti 7 23 ACS Baller 1 Bucuresti
1 9:15 BBM A2 - M BC Slam Rosu Bucuresti 22 13 ACS BC Lions 2 Craiova
1 10:15 BBM A3 - M LPS CSU 1 Pitesti 44 11 ACS U-BT Portocaliu Cluj-Napoca
1 11:15 BBM A4 - M ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti     CSS Sibiu
1 12:15 BBM A5 - M ACS Baschet Star 1 Oradea     AS BC Fan Baschet Galben Otopeni
2 8:15 BBM B1 - M ACS Dan Dacian Albastru Bucuresti 5 51 ACS U-BT Negru Cluj-Napoca
2 9:15 BBM B2 - M CS Dinamo CSS 6-3 Bucuresti 2 23 CSS Giurgiu
2 10:15 BBM B3 - M CS Fly OC Constanta 4 74 BC Slam Verde Bucuresti
2 11:15 BBM B4 - M CSS Nr 5 Bucuresti     ACS Play Ball Bucuresti
2 12:15 BBM B5 - M CS Deceneu Tulcea     CS Cuza Sport Braila
3 8:15 BBM C1 - M ABC Leii Portocalii Bucuresti 90 1 ACS Dan Dacian Mov Bucuresti
3 9:15 BBM C2 - M BC Slam Alb Bucuresti 28 12 ACS U-BT Galben Cluj-Napoca
3 10:15 BBM C3 - M ACS ID Ingerii Baniei Alb Craiova 26 14 ABC Magic Satu Mare
3 11:15 BBM C4 - M ABC Athletic Constanta     LPS Targu Mures
3 12:15 BBM C5 - M ACS Vilis 2 Bucuresti     CSU 1 Ploiesti
4 8:15 BBM D1 - M CS Vest Activ Timisoara 34 2 ACS Panatinaikos Pro Basketball Bucuresti
4 9:15 BBM D2 - M ACS BC Starters Iasi 14 52 ACS Toyin Constanta
4 10:15 BBM D3 - M CS Dinamo CSS Nr 6-2 Bucuresti 54 5 BC Slam Albastru Bucuresti
4 11:15 BBM D4 - M LPS CSU 2 Pitesti     ACS Dan Dacian Verde Bucuresti
4 12:15 BBM D5 - M Bschet Team Artesania 2 Bucuresti     CSS 1 Sighetu Marmatiei
5 8:15 BBM E1 - M ACS Champions Bucuresti Craiova 14 24 ACS BC Lions 1 Craiova
5 9:15 BBM E2 - M CS Laguna Constanta 15 39 CS Miandra Buzau
5 10:15 BBM E3 - M CSU 4 Ploiesti 6 90 ACS U-BT Alb Cluj-Napoca
5 11:15 BBM E4 - M ACS Tactic Bucuresti     ACS 4 Sports Bucuresti
5 12:15 BBM E5 - M ACS Dan Dacian Gri Bucuresti     ACSB Soimii Albi Bucuresti
6 8:15 BBM F1 - M ACS Baschet Star 3 Oradea 5 26 ACS Alpha Sport Team Verde Sibiu
6 9:15 BBM F2 - M ACS Juniors Craiova 39 3 ACS Artesania 1 Bucuresti
6 10:15 BBM F3 - M CS Preventis Iasi 12 50 CS Magic Champions Bucuresti
6 11:15 BBM F4 - M CS MP Sport Timisoara     ABC Leii Albastrii Bucuresti
6 12:15 BBM F5 - M ACS Gladius Targu Mures     CSA Axiopolis Sport Cernavoda
7 8:15 BBM G1 - M ACS Dan Dacian Rosu Bucuresti 6 40 ABC Lynx Ploiesti
7 9:15 BBM G2 - M ACS Total Sport Bucuresti 26 15 AS BC Alpha Bucuresti
7 10:15 BBM G3 - M ACS ID Ingerii Baniei Albastru Craiova 4 20 ASC Lucky Dragons Targu Mures
7 11:15 BBM G4 - M CSU Brasov     ACS U-BT Albastru Cluj-Napoca
7 12:15 BBM G5 - M CSS Targoviste     BC CSU 2 Sibiu
8 8:15 BBM H1 - M ABC Laguna Negru Bucuresti 1 16 ACS U-BT Rosu Cluj-Napoca
8 9:15 BBM H2 - M ABC Shooting Stars Albastru Buftea 15 12 ACS Alpha Sport Team Alb Sibiu
8 10:15 BBM H3 - M CSU 2 Ploiesti 12 21 ACS MKS 2018 Targu Mures
8 11:15 BBM H4 - M CS Dinamo CSS Nr 6-1 Bucuresti     ACS Dan Dacian Alb Bucuresti
8 12:15 BBM H5 - M AS BC Fan Baschet Mov Otopeni     ACS MC Ball Mangalia
9 8:15 BBM I1 - M SG Mihai Viteazul Tonika Pucioasa 51 1 ACS Baller 2 Bucuresti
9 9:15 BBM I2 - M CSS 2 Sighetu Marmatiei 14 26 ABC Shooting Stars Galben Buftea
9 10:15 BBM I3 - M A Solaris SC Ploiesti     BC CSU 1 Sibiu
9 11:15 BBM I4 - M ACS Cormoran Constanta     CSS BCN Ramnicu Valcea
9 12:15 BBM I5 - M ACS Baschet Star 2 Oradea     ACS Vilis 1 Bucuresti
10 8:15 BBM J2 - M CS BBB Raptors Bucuresti 2 40 CS Phoenix Brasov
10 9:15 BBM J3 - M CS Phoenix Galati 46 1 ACS ID Ingerii Baniei Negru Craiova
10 10:15 BBM J4 - M ACS Dan Dacian Negru Bucuresti 30 39 ABC Laguna Alb Bucuresti
10 11:15 BBM J5 - M ACS Baschet Star 4 Oradea     CSU 3 Ploiesti
11 8:15 BBF A1 - F ABC Leii Bucuresti 32 12 CSS BCN Ramnicu Valcea
11 9:15 BBF A2 - F ACS U-BT Cluj-Napoca 33 0 ACS Dan Dacian Portocaliu Bucuresti
11 10:15 BBF A3 - F ACS Panatinaikos Pro Basketball Bucuresti 5 29 ACS Sepsi Sic Sfantu Gheorghe
11 11:15 BBF A4 - F ACS KSE Targu Secuiesc     CSS Ploiesti
11 12:15 BBF A5 - F ABC Shooting Stars Buftea     ACS Gladius Targu Mures
12 8:15 BBF B2 - F LT Lucian Blaga Reghin 31 12 ACS EKO Sighet
12 9:15 BBF B3 - F CS Galactica Cluj-Napoca 10 6 CSS Nr. 6 Bucuresti
12 10:15 BBF B4 - F CST Alexandria     CS Olimpia 2 Bucuresti
12 11:15 BBF B5 - F ACS Dan Dacian Negru Bucuresti     CSS Bega Timisoara
13 8:15 BBF C2 - F CSS Sfantu Gheorghe 14 51 ACSB Soimii Albi Bucuresti
13 9:15 BBF C3 - F ABC Magic Satu Mare 11 18 CS Olimpia 3 Bucuresti
13 10:15 BBF C4 - F CS BBB Raptors Bucuresti 4 35 CS Temerarii Calarasi
13 11:15 BBF C5 - F ACS NBS Cluj-Napoca     CSS Alexandria

 

Ultima actualizare Marţi, 26 Iunie 2018 19:48
Citeşte mai mult...
 
« ÎnceputAnterior12345678910UrmătorSfârşit »

Page 1 of 128

Sustine Sighet-Online.ro

Amount: 


Banner
Banner
Banner
DICTIONAR ONLINE:

Curs valutar


Horoscop


Vremea


Un mic zâmbet


.
.
.

©Copyright 2008 - 2013 Sighet-Online.ro    Termeni si conditii  |  Sitemap  |  RSS  |  Despre noi  |  Contact