logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

SPORT

Tânărul tenismen Andrei Fejszes-Mihaljek a câștigat competiția de tenis Trofeul Marc - Cupa Swisspor desfășurată la Cluj-Napoca PDF Imprimare Email
Scris de Sighet Online
Vineri, 12 Aprilie 2024 10:12

Tânărul tenismen Andrei Fejszes-Mihaljek a reușit frumoasa performanta de a câștiga competiția de tenis Trofeul Marc - Cupa Swisspor desfășurată la Cluj-Napoca.

Andrei continua astfel tradiția pe linia tenisului în familia Mihaljek după bunicul lui (prof. Mihaljek Eugen ale cărui performante sportive sant bine cunoscute) și mama lui Laura Fejszes-Mihaljek (care a fost o foarte bună jucătoare de tenis câștigând numeroase concursuri).

Tenis: Competiția Cupa de Primăvară a avut loc la finalul săptămânii precedente PDF Imprimare Email
Joi, 11 Aprilie 2024 14:31

Competiția de tenis Cupa de Primăvară a avut loc la finalul săptămânii precedente.

Competiția care a reunit unii dntre cei mai buni jucători din municipiul nostru s-a desfășurat in proba de dublu. Au fost meciuri foarte disputate și spectaculoase pe un tablou de 16 disputat după sistemul dublu ko.

Finala a fost câștigată de dublul Szollosy Tibor/Dancus Emil care a reușit sa se impună în dauna cuplului Szollosy Gheorghe/Sebesteyn Vasile cu scorul de 7-5;6-1.

Citeşte mai mult...

CALIFICARE! CSM SIGHETU MARMAȚIEI – CSM VICTORIA CAREI 2-1 PDF Imprimare Email
Luni, 25 Martie 2024 09:43

CSM Sighetu Marmației și-a văzut visul îndeplinit și s-a calificat în play-off după un meci dramatic, 2-1 (1-0) cu CSM Victoria Carei. Golul care a consfințit accederea între primele patru formații ale Seriei 10 a Ligii 3 a venit în minutul 90+4.

Ultima actualizare Luni, 25 Martie 2024 09:45

SAMUEL ROMAN (CSM SIGHETU MARMAȚIEI) A CÂȘTIGAT CUPA ROMÂNIEI LA BOX PDF Imprimare Email
Luni, 25 Martie 2024 09:40

Samuel Roman de la CSM Sighetu Marmației a obținut o performanță remarcabilă la Cupa României la box pentru seniori.

Cu sprijinul unui public numeros și entuziast, acest sportiv, pregătit de Adrian Bohotici, a reușit să se impună în competiția desfășurată la categoria 67kg, învingându-l în finală pe Doruleț Țiu de la Dinamo București. Victoria lui Samuel Roman a fost obținută la puncte, cu un scor strâns de 3-2.

CUPA ROMÂNIEI LA BOX in Sala Polivalentă din Sighetu Marmatiei PDF Imprimare Email
Marţi, 12 Martie 2024 14:37
Clubul Sportiv Municipal în parteneriat cu Primăria Sighetu Marmației, Consiliul Judetean Maramures si Federația Română de Box vă invită la cea mai importantă competiție sportivă a anului la Sighetu Marmației.
CUPA ROMÂNIEI LA BOX îi aduce la Sighet pe cei mai buni boxeri ai țării!
Ne vedem în perioada 19-23 martie la Sala Polivalentă Sighetu Marmatiei pentru a retrăi emoția marilor competiții sportive!
Galele încep la orele 16, in fiecare zi!
Nu rata deschiderea oficială a competiției, marti 19 martie la ora 16!