logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Un nou succes al jucătorilor de tenis de la CSS Sighet PDF Imprimare Email 944 Afişări
Joi, 28 Mai 2009 05:49

În perioada 21-26 mai, la Cluj-Napoca s-a desfăşurat competiţia dotată cu Cupa Univers T “Iulius Mall”, organizată de clubul CS Mark Tenis, sub egida Federaţiei Române de Tenis de Câmp, competiţie la care, alături de cei 110 tineri sportivi din toate zonele ţării, cu vârstele cuprinse între 10 şi 16 ani, a participat şi echipa de sportivi legitimaţi la Clubul Sportiv Şcolar Sighet, antrenată de profesorul Eugen Mihaljek. Aşa cum ne-au obişnuit, jucătorii de tenis sigheteni au avut o evoluţie excelentă, doi dintre ei urcând şi pe podiumul câştigătorilor. Astfel, Diana Sechel a cucerit locul I, urmată de Raluca Ghinda care, accidentată fiind, a cucerit totuşi un binemeritat loc III atât la proba de simplu, cât şi la cea de dublu. Tot pe locul III s-a clasat Oana Sechel, colegul lor, Vlad Oniţa, ajungând până în sferturile de finală.

Sursa: Informatia Zilei