-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

CS Marmatia Sighet - CFR II Cluj 0-1 la final PDF Imprimare Email 2253 Afişări
Scris de Sighet Online
Vineri, 13 Martie 2009 15:54

Lume putina la meci, putin peste 50 de suporteri sigheteni. Jucătorii sigheteni, antrenaţi de Lucică Bălan şi Attila Ghinda, au o sarcina foarte grea in acest meci deoarece lupta pentru evitarea retrogradarii este foarte grea in conditiile in care CFR II Cluj lupta pentru promovarea in liga secunda.

Partida este arbitrată de Romulus Constantin Pop (Târgu Mureş), ajutat de Mihai Marica şi Paul Tamaş (ambii din Bistriţa). Rezervă: Iftenie Sângeorzan (Năsăud). Obs.: Cornel Pantea (Oradea).

CS Marmatia Sighet - CFR II Cluj 0-1 la pauza.Au mai aparut spectatori, numarul lor fiind in jur de 100 de persoane. Meciul este dominat detasat de catre clujeni, echipa oaspete reusind sa marcheze un gol in prima repriza. CFR II Cluj a avut si un 11 metri care a fost aparat de catre portalul sighetenilor.

Pana la sfarsitul meciului atat sighetenii cat si jucatorii CFR-ului au avut ocazii pe care le-au irosit.Finalul meciului a gasit echipa sigheteana la poarta oaspetilor executand un corner in urma caruia un jucator clujean a respins mingea cu capul de dincolo de linia portii, dar arbitrul nefiind pe faza nu a validat aceasta actiune.Deci scorul final a fost de 1-0 pentru CFR, intr-un meci frumos presarat doar de cateva greseli de arbitraj.