logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --


www.sportlocal.ro s-a lansat oficial in Sighet! PDF Imprimare Email 1212 Afişări
Scris de Dani Godja   
Sâmbătă, 14 Februarie 2009 22:32

China Birta CristianAstăzi, 14 februarie 2009, a avut loc lansarea oficială a portalului www.sportlocal.ro în Sighetu Marmaţiei, la Sala Radio Sighet, având ca gazdă pe domnul Dorel Ioan Todea, redactorul coordonator al postului de radio. Sighet Online a fost co-organizator al evenimentului. Vreau sa aduc multumiri noului nostru coleg, Oros Adrian (si sotiei sale), fara de care acest eveniment nu ar fi beneficiat de mediatizare in randul profesorilor de sport din Sighet.

Au participat reprezentanţi ai CSS Sighetu Marmaţiei, CS Inter 07, profesori de sport, consilieri locali (Tivadar Ioan, Fernea Cristian, Sustic Ioan), precum si jurnalişti din presa din Sighet.

Intalnirea a avut ca scop cautarea de solutii pentru o mai buna colaborare între toţi cei care iubesc, practică sau susţin sportul sighetean şi portalul www.sportlocal.ro. Au fost discuţii sincere şi relaxate, din care sperăm că toţi vom avea de câştigat şi, în special, sportul sighetean.

Sportlocal.ro doreste sa mediatizeze la nivel national toate evenimentele sportive din orasul nostru. Sighet Online o va face la nivel local. Speram ca impreuna sa incurajam cat mai multa lume sa practice sportul.

S-au deschis deja portile spre cateva proiecte care ar avea un impact puternic asupra sighetenilor daca acestea se vor materializa. Avem promisiunea realizarii unei intalniri in cursul saptamanii viitoare in care noi, cei de la Sighet Online impreuna cu unii membrii ai consiliului local si unii oameni de sport din Sighet vom incerca sa punem bazele unui calendar de activitati sportive in orasul nostru. Ne dorim ca orasul nostru sa aiba o prezenta sportiva cat mai activa pe cat mai multe planuri ale sportului.

Echipa www.sportlocal.ro alaturi de echipa www.sighet-online.ro mulţumeşte tuturor celor care au participat şi adresează mulţumiri speciale domnului Dorel Ioan Todea, de la Radio Sighet.

 

China Birta Cristian -  SPORT LOCAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lansare Sport Local in Sighet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lansare Sport Local in Sighet

============================================

Lansare Sport Local la Sighet
Lansare Sport Local la Sighet

Share
Ultima actualizare Duminică, 15 Februarie 2009 19:08
 

Dr.Max - Farmacie

Sustine Sighet-Online.ro

Amount: 


Banner
Banner
Banner
DICTIONAR ONLINE:

Vremea


.
.
.

©Copyright 2008 - 2013 Sighet-Online.ro    Termeni si conditii  |  Sitemap  |  RSS  |  Despre noi  |  Contact