logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

Primul meci in deplasare pentru CSM Sighet a fost o victorie grea la scorul de 61-53 PDF Imprimare Email 1296 Afişări
Scris de Adi Oros
Duminică, 29 Octombrie 2017 15:26

In a doua etapa din Liga I de baschet masculin, echipa sigheteana de baschet a CSM Sighet a jucat in deplasare la ACS Tg. Jiu, dupa ce in etapa trecuta a invins acasa echipa CSM Oradea.

Cu moralul ridicat dupa prima victorie acasa, sighetenii antrenati de catre Emil Kosztelnik si Alin Pop au plecat la drum cu incredere in fortele proprii, hotarati sa castige si primul meci in deplasare, acest lucru fiind benefic pentru un loc cat mai bun in clasamentul competitiei.

Meciul a inceput greu pentru CSM Sighet, prima repriza fiind castigata de gazde cu scorul de 10-3. Urmatoarele doua reprize sunt castigate tot de gazde, 12-2 si 18-16. Se vede ca pauza a fost un suflu de aer binevenit pentru sigheteni, ei reusind sa recupereze din handicap iar in cea de-a patra repriza reusind chiar sa conduca - pentru prima data in acest meci dificil. Ultima repriza s-a incheiat la scorul de 61-53 pentru baietii lui Emil Kosztelnik.