-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

FOTBAL: CSM Sighet - FCM Baia Mare 0-2 (0-1) PDF Imprimare Email 2379 Afişări
Scris de Sighet Online
Sâmbătă, 16 Mai 2015 16:21

Astăzi este o zi importanta pentru CSM Sighet ! Principalele contracandidate la promovarea in cel de-al doilea esalon valoric al Romaniei, CSM Sighetu Marmatiei si FCM Baia Mare joaca in aceasta seara derby-ul etapei, in runda cu numarul 24 din Liga a 3-a.  Băieții noștri au nevoie de cât mai mulți sigheteni sa îi susțină pentru a obține o noua victorie, de aceasta data în fata unei echipe de calibru.

Așadar, va așteptăm pe toți la ora 18:00 la stadion!

A inceput prima repriza.

Minutul 20, FCM Baia Mare deschide scorul prin Vasile Pop dupa un sut din interiorul careului. CSM Sighet - FCM Baia Mare 0-1.

Minutul 33: Sighetenii au avut 3 suturi pe poarta, dar portarul băimărenilor a reusit sa retina păstreze avantajul echipei sale.

Minutul 43 – cartonas galben Bedea (CSM Sighet)

CSM Sighet - FCM Baia Mare 0-1 este scorul cu care se incheie prima repriza.

A inceput a doua repriza.

Minutul 54 – La Sighet a iesit Puscas, a intrat Dragos Petrica.

Minutul 57 – O noua schimbare la CSM Sighet : A iesit Roatis si a intrat Taciuc.
Minutul 60 – Al doilea cartonas galben si implicit cartonasul rosu pentru Bedea. CSM Sighetu Marmatiei a ramas in 10 jucatori

Minutul 62 – A doua schimbare la FCM Baia Mare. A iesit autorul unicului gol de pana acum, Pop si a intrat Ivanica

Minutul 63 – a iesit Murar si a intrat Florea

Minutul 66 – cartonas galben Pacurar.

Minutul 73 – a iesit Madalin Popa si a intrat Urs.

Minutul 82 – cartonas galben Deac.

Minutul 82 – a iesit Hodor si a intrat Moldovan.

Minutul 89: Moldovan a majorat diferenta cu un sut puternic la coltul lung. FCM Baia Mare conduce cu 2-0.

Minutul 90 – Cartonas galben Ormenisan.

Meciul de pe stadionul Solovan din Sighet se incheie cu victoria FCM Baia Mare cu scorul de 2-0 in fata echipei sighetene. In urma acestie infrangeri, CSM SIghet a coborat pe locul 3 in clasament.

NOTA: Acest meci este filmat de SIGHET ONLINE.

VEDETI mai jos imagini video de la aceasta partida.

Video 1 - golul al doilea al baimarenilor (min 89)

video 2 - prima repriza (lipsesc primele 5 minute ale meciului)

video 3 - repriza a doua (lipsesc ultimele 5 minute ale meciului)

video 4 - ultimele secvente ale meciului.

Rezultate etapa 24

FCM Avântul Reghin - FC Zalau: 2-0 (2-0); Fl. Truta (14), N. Csog (29)
Unirea Dej - Sanatatea Cluj-Napoca: 3-5 (2-1); Cr. Itu (26), Pocol (39, 58) / Dolha (14, 61, 76), Severin (40), Cristea (48 - 11m)
CSC Sânmartin - CS Osorhei: 2-1 (0-0); A. Grosu (66), Novak (72) / Malaiu (56)
FC Gloria Progresul Bistrita - Metalurgistul Cugir: 2-3 (2-1); Medeşan (8 - autog.), Brumă (12) / Tăban (22), L. Itu (47), Avramescu (80)
CSM Sighetu Marmatiei - FCM Baia Mare: 0-2 (0-1); Vasile Pop (20), Moldovan (89)
Industria Galda de Jos - CS Iernut: 5-2 (2-0); Medrea (24), Bodea (28), Câmpean (70), Goanga (77), Al. Cioara (90) / Chetan (61), Merutiu (79)
Unirea Jucu - Ariesul Turda: 7-1