logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --

LIVE-TEXT. Fotbal liga a III-a. CSM Sighet - CSC Sânmartin 1-0 (0-0) PDF Imprimare Email 2739 Afişări
Scris de Adi Oros
Sâmbătă, 27 Septembrie 2014 15:53

CSM Sighet intalneste azi de la ora 17:00 pe teren propriu o nou promovata in Liga 3, CSC Sânmartin. Bihorenii au invins etapa trecuta acasa pe Gloria Progresul Bistrita in timp ce CSM Sighet a castigat cu 2-1 in deplasare meciul anterior cu Gloria-Progresul.. CSC Sânmartin se afla in acest moment pe locul 6 in timp ce sighetenii se afla pe locul 4 in clasamentul grupei.

In prezent, pe stadionul Solovad din Sighet sunt aproximativ 200 de spectatori, echipele s-au incalzit si au iesit de la vestiare. Brigada de arbitrii este din Arad.

In acest moment a inceput meciul.

Scorul este 0-0 la 10 minute de la inceperea partidei.

In prima repriza nu se poate spune de niciuna dintre echipe ca ar fi dominat jocul, ocazii mai multe au fost de partea sighetenilor, insa niciuna clara.

La pauza scorul a ramas 0-0.

In repriza a doua, CSM Sighet obtine o lovitura de la 11 metri in urma careia preia conducerea prin golul inscris de Puscas Andrei (nr. 9).

Acesta este si scorul cu care se incheie meciul care mai aduce 3 puncte sighetenilor.

Dupa 4 etape de joc, CSM Sighet a obtinut doua victorii si doua egaluri, ajungand pe locul doi in clasamentul grupei, la nr egal de puncte cu locul 1 dar cu un golaveraj inferior.