La sediul Federatiei Romane de Fotbal a avut loc azi tragerea la sorti a etapelor sezonului competitional 2014-2015 la nivelul ligilor a II-a si a III-a. Daca in esalonul secund Maramuresul nu are nicio echipa, in schimb in a treia liga vor evolua din aceasta toamna doua grupari: FC Municipal Baia Mare si CSM Sighetu Marmatiei. In prima etapa gruparea antrenata de Dorin Toma si Cristian Bogdan va evolua in deplasare, la Ariesul Turda, iar trupa pregatita de Sorin Cigan si Cosmin Marincean va deschide sezonul in fata propriilor suporteri, impotriva celor de la Sanatatea Cluj.
Etapa 1 - vineri, 29 august:
• Arieşul Turda - FC Municipal Baia Mare
• CSM Sighetu Marrmatiei- Sanatatea Cluj
Etapa 2 - vineri, 5 septembrie:
• FC Municipal Baia Mare - CS Iernut
• Avantul Reghin - CSM Sighetu Marmatiei
Etapa 3 - vineri, 12 septembrie:
• FC Municipal Baia Mare - FC Zalau
• CSM Sighetu Marrmatiei - Unirea Dej
Etapa 4 - vineri, 19 septembrie:
• CS Oşorhei - FC Municipal Baia Mare
• Gloria Progresul Bistriţa - CSM Sighetu Marmatiei
Etapa 5 - vineri, 26 septembrie:
• FC Municipal Baia Mare - Metalurgistul Cugir
• CSM Sighetu Marmatiei- CSC Sanmartin
Etapa 6 - vineri, 3 octombrie:
• Sanatatea Cluj - FC Municipal Baia Mare
• FC Zalau - CSM Sighetu Marmatiei
Etapa 7 - vineri, 10 octombrie:
• FC Municipal Baia Mare - Avantul Reghin
• Industria Galda de Jos - CSM Sighetu Marmatiei
Etapa 8 - vineri, 17 octombrie:
• Unirea Dej - FC Municipal Baia Mare
• CSM Sighetu Marrmatiei - Unirea Jucu
Etapa 9 - vineri, 24 octombrie:
• FC Municipal Baia Mare - Gloria Progresul Bistrita
• Ariesul Turda - CSM Sighetu Marmatiei
Etapa 10 - vineri, 31 octombrie:
• CSC Sanmartin - FC Municipal Baia Mare
• CSM Sighetu Marmatiei - CS Iernut
Etapa 11 - vineri, 7 noiembrie:
• FC Municipal Baia Mare - CSM Sighetu Marmatiei
Etapa 12 - vineri, 14 noiembrie:
• Industria Galda de Jos - FC Municipal Baia Mare
• CSM Sighetu Marrmatiei - CS Osorhei
Etapa 13 - vineri, 21 noiembrie:
• FC Municipal Baia Mare - Unirea Jucu
• Metalurgistul Cugir - CSM Sighetu Marmatiei
|