logo

-- EDITORIAL || CULTURA || SPORT || PAGINA ELEVILOR || DINCOLO DE TISA || INTERVIU || DIASPORA SIGHETEANA || PSIHOLOGIE || CULINAR || EDITORIAL --


Politia Ecologica a iesit la curatenie impreuna cu un grup de elevi de liceu PDF Imprimare Email 6444 Afişări
Scris de Adi Oros   
Joi, 20 Octombrie 2011 07:54

Miercuri 19 octombrie, Politia Ecologica impreuna cu clasele a IX- a B, a X-a B si XI-a B-clase cu profil de protectia mediului din cadrul Grupului Scolar Forestier, insotiti de doamna profesoara Rad Mariana profesor de ecologie si protectia mediului, s-au deplasat cu aprobarea directorului profesor Pop Ioan, in Parcul Dendrologic si pe malul raului Iza din Sighetu Marmatiei cu scopul de a ecologiza si colecta selectiv materialele reciclabile.

Desi afara temperatura aerului era destul de scazuta elevii si-au facut datoria si au colectat 60 de saci cu deseuri reciclabile si menajere care ulterior au fost ridicati de societatea de salubrizare SC Herodot Grup SRL.

Elevii au fost recompensati cu diplome de catre Politia Ecologica si cu premii de catre SC HERODOT GRUP SRL. ''Actiunea a fost un succes dar a fost putin dezamagitor sa vedem ca la nici o luna de la Let’s do it Romania, actiune la nivel national, locuitorii orasului nostru inca nu au invatat sa mentina curatenia in spatiile verzi'' a declarat agentul Marius Bledea de la Politia Ecologica Sighet.

In viitorul Politia Ecologica are de gand sa mai organizeze astfel de actiuni si in alte zone ale orasului nostru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Share
 

Dr.Max - Farmacie

Sustine Sighet-Online.ro

Amount: 


Banner
Banner
Banner
DICTIONAR ONLINE:

Vremea


.
.
.

©Copyright 2008 - 2013 Sighet-Online.ro    Termeni si conditii  |  Sitemap  |  RSS  |  Despre noi  |  Contact